Ži a nechaj žiť!

Autor: Andrea Soukupová | 16.4.2012 o 17:27 | (upravené 16.4.2012 o 17:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  47x

Ži a nechaj žiť... staré a múdre slová. V živote človeka sa stane veľa vecí, dobrých aj zlých. Spoznávame nových ľudí, nových kamarátov, nové lásky. Mojím mottom sa už dávno stalo nerobiť druhým to, čo nechcem, aby robili oni mne.

Je na tom niečo pravdy. Keď stretneme niekoho, s kým nám je dobre, máme pocit, že takto to ostane už do konca života. Závidím ľuďom, ktorým sa to naozaj darí.. Musíme sa však na to pozrieť aj z tej druhej strany, či ani naši milovaní nerobia niečo, čo nechcú, aby sme robili my im.
Mám pocit, že keď vám povie muž, že vás ľúbi, málokedy to tak aj myslí. Moderná doba prináša mnohé výdobytky techniky, medzi inými aj internet. Slúži ako zdroj informácií, ale častejšie ako dobrý nástroj na "rôzne" spoznávanie "rôznych" ľudí.
Muži sú tvory nevyspatateľné a zvedavé. Skúšajú, čo všetko sme im ochotné tolerovať, aký hlboký je náš pohár trpezlivosti. Veľa vecí im odpustíme, až kým sa im v pošte neobjaví záhadný mail a aj telefonovať z mobilu chodí radšej von. Je to prvý signál, že niečo nie je v poriadku. Je takmer nulová šanca sa s nimi o takomto niečom rozprávať, zmetú vás zo stola poznámkou, či ich špehujete a je ich vec, čo robia.
A na svete ja "internetová nevera". Je niekedy horšia ako tá skutočná. Vždy, keď ho nájdete sedieť za počítačom, alebo s niekým potajme telefonovať si predstavujete JU - "internetovú krásku", ktorá ale vôbec nemusí byť skutočnou kráskou.
Sex sa stáva nezaujímavým, pretože hlavou vám behajú myšlienky, že si namiesto vás predstavuje ju. Začínajú sa hádky a výčitky, slzy a neporozumenie. Musíte sa však pripraviť na to, že zo všetkého bude viniť vás. My, ženy, sme vždy všetkému na vine. Dostaví sa pocit strašnej nepotrebnosti a zlyhania.
A potom...keď to najmenej čakáte stretnete JEHO... oči Vám zrazu žiaria šťastím, srdce prudko bije, ale rozum kričí: "Si zadaná..." Čo s tým? Nechcete na tom nič meniť, je to zatiaľ dobre tak, ako to je. Záhadné telefonáty vášho priateľa vám prekážajú čoraz menej, naopak, častejšie vypínate zvonenie na svojom mobile a nevyvádzajú vás z miery ani hodiny, ktoré presedí vaša polovička za internetom.
Po nejakom čase mu to však začína byť podozrivé. Nepúšťate sa s ním do hádok, chvíľami ho až ignorujete a on nechápe, čo sa to deje. Nevie vás ničím vytočiť, až to hnevá jeho samého. Aj po hádke chodíte s úsmevom na perách. Pri sexe si už vy predstavujete "svojho tajného" a je vám dobre. No je vám jasné, že takto to ďalej nejde. A tak to všetko jedného večera zoberiete do svojich rúk...

Foto: Oles Cheresko Váš partner nechápavo počúva, keď mu dávate ultimátum - buď prestane s podivnými známosťami na internete, so všetkými telefonátmi a SMSkami alebo je medzi vami koniec. Ešte stále nechápe...tak mu jasne vysvetlíte, že je tu niekto, kto by bol s vami veľmi rád...teraz mu to dochádza a pociťuje v sebe niečo zvláštne, neznámy pocit. Nevie pochopiť, že aj vy by ste bola schopná sa s ním rozísť a odísť s niekým iným. A teraz je všetko na ňom...
Nasledujúce mesiace sú krásne, ste ako čerstvo zaľúbený pár a keď idete spolu po ulici, aj -násť roční vám len ticho závidia. Všetko je tak, ako má byť. Skončilo sa surfovanie po internete aj tajné telefonáty.
Plánujete spolu budúcnosť, kupujete byt a ste tá najšťastnejšia žena na svete. Podarilo sa to, ruka je skoro v rukáve...a zrazu...na jeho mobile pípne SMSka... on spozornie a vy tiež. Sú len dve možnosti: je to jeho kamarát, brat, ktorý niečo potrebuje a nemôže momentálne telefonovať alebo...čo prezrádza výraz jeho tváre? Nedáte na sebe nič vedieť.
Je večer, on v sprche a jeho mobil voľne položený na stole. S chvejúcimi rukami ho vezmete a... žiadna SMS s dnešným dátumom. Brat to teda nebol. Máte zlý pocit, že ste mu zasiahli do "jeho" súkromia? Nemajte a držte sa hesla "dôveruj, ale preveruj".
Zase vás sklamal...líhate si do postele s nepríjemným pálením pri srdci a s plnou hlavou výčitiek...Nie, vy ste neurobili žiadnu chybu...chyba je len jedna, že už máte spoločný byt a snubný prsteň na ruke...ale priezvisko stále dievčenské. Keď sa nechcete trápiť zvyšok vášho života s ním (pretože o nejakej dôvere sa hovoriť nedá), tak si zoberte všetko, čo je vaše a jemu nechajte lístok s odkazom: "ŽI A NECHAJ AJ MŇA ŽIŤ..."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil, aby sa vzdal daňového tajomstva

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce.

DOMOV

Župan by ma v prvom rade mohol presvedčiť, na čo mi je a čo robí

Podnikateľka by od úradov chcela pokoj.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?